pate fillo Fillo
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1159kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1159kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.7g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.7g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 0 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- En Mode Créole Bouchons Porc Combava (Similarity score: 18.12)
- Alkhyam Bakery Pocket Whole Wheat Pita Bread (Similarity score: 18.55)
- Pita Bread & Lebanese Pita Sanabel Bakery, Fresh Pita Bread, Whole Wheat Pocket Pita (Similarity score: 21.89)
- Delicest Ruoka Fraiche (Similarity score: 22.45)
- Buitoni Angel Hair (Similarity score: 23.05)
- Multigrain (Similarity score: 24.12)
- Fettuccine (Similarity score: 25.17)
- Asda Yorkshire Puddings (Similarity score: 27.25)
- P & W Remoulade (Similarity score: 27.30)
- P&w Remoulade Dänischer Art (Similarity score: 27.30)
- P&w Remoulade (Similarity score: 29.51)
- Auchan Filets De Poulet (Similarity score: 29.99)
- Bähncke Remoulade, Dänische Art (Similarity score: 30.09)
- Mozzarella Di Bufala Campana (Similarity score: 31.26)
- Skandinavic's Remoulade, Original Dänisch (Similarity score: 31.60)