Froiz Conos cones
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 992kj (238 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 992kj (238 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.3g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.3g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 76.92307692307693% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 76.9% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 12 |
| Sodium | 76mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 76mg |
| Sugars | 4.7g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 4.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Magnum,gb Glace Magnum No Added Sugar (Similarity score: 21.50)
- Magnum Magnum No Added Sugar Vanilla Caramel (Similarity score: 21.50)
- I Skream Ice Cream Bars (Similarity score: 21.93)
- Thiriet Mes 4 Noix De Coco Givrées (Similarity score: 22.32)
- Dennree Schmand (Similarity score: 22.72)
- Le Crêmet D’anjou Nature (Similarity score: 24.22)
- Vanilla Milk Chocolate Light Ice Cream Bars, Vanilla Milk Chocolate (Similarity score: 24.64)
- Cornetto Vainilla (Similarity score: 25.91)
- Danone Casancrem (Similarity score: 26.23)
- Beauvoords Bakhuis Crêpes À L'ancienne (Similarity score: 26.51)
- Tam Yağlı Süt (Similarity score: 27.56)
- Ice Cream (Similarity score: 27.76)
- Tesco Mint Chocolate Ice Cream (Similarity score: 28.21)
- Baskin Robbins Ice Cream (Similarity score: 28.52)
- Flan Coco (Similarity score: 28.57)