Giuseppe Giusti - Crema a Base Di Aceto Balsamico Di Modena Igp
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1071kj (256 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1071kj (256 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.1g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 3 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Meiji Meiji Mini Assort (Similarity score: 4.77)
- Moma Oat Barista Edition Unsweetened (Similarity score: 11.28)
- Findus Mikrofädiga Pommes Frites (Similarity score: 14.28)
- Mini Gambull Machine (Similarity score: 17.98)
- Findus Crousti' Express Long Frites (Similarity score: 18.27)
- Findus Frites Crousti' Express La Classique (Similarity score: 18.68)
- Rice Dream,dream & Joya Almond Hazelnut Amande Noisette (Similarity score: 18.90)
- Findus Frites Crousti' Expresse L'allumette (Similarity score: 20.64)
- Bio Sonne Dulano Lyoner Mit Champignons (Similarity score: 22.25)
- Shaw's No Salt Added Wheat Bread (Similarity score: 29.10)
- Hacendado Salvado Trigo Integral (Similarity score: 30.88)
- Thiriet Mini Crêpes Bio (Similarity score: 31.51)
- Prozis H2o Infusion (Similarity score: 31.65)
- La Sirena Aros De Cebolla Empanados (Similarity score: 31.67)
- Bob's Red Mill, Bob's Red Mill Natural Foods Stone Ground, Whole Grain Cornmeal (Similarity score: 31.68)