Golia Golia Frutta C X 1 Astuccio
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 945kj (226 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 945kj (226 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 3 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 3 |
| Sodium | 100mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 100mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Chupa Chups Good For You Mini Sucettes (Similarity score: 10.21)
- Golia,perfetti,van Melle Frutta C (Similarity score: 19.24)
- Corn Tortillas (Similarity score: 20.45)
- Soft White Corn Tortillas, Fajita (Similarity score: 21.28)
- Nature's Gold Pommes Frites (Similarity score: 23.82)
- Les Bons Moment Là Sablaise Houmous D'eglefin, Pois Chiches Et Tartare D'algues Bio (Similarity score: 27.07)
- Hello Family Zitronen Cake (Similarity score: 28.41)
- Bonbons Sans Sucres (Similarity score: 31.37)
- Dominion Clear Fruits (Similarity score: 31.65)
- Pan Carrè (Similarity score: 32.33)
- Unide Salsa De Yogurt (Similarity score: 32.95)
- Pizza Base Nature (Similarity score: 33.22)
- Golia Ananas Et Myrtille (Similarity score: 33.29)
- Esselunga Patate Rustiche (Similarity score: 34.74)
- Веселина Тиквички С Млечен Сос (Similarity score: 34.95)
Ingredients List
- Sweetener
- Vitamin C
- Flavouring
- Stabiliser
- Lemon
- Chokeberry
- Elderberry Extract
- Colour
- E950
- E955
- Bulking Agent
- Fruit
- Acid
- E296
- E330
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)