Horneaditos Pan Perro
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1210kj (290 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1210kj (290 calories/kcal) |
| Fiber | 3.23 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3.23 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 9.68g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.68g |
| Saturated Fat | 2.42g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 50% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50% |
| Saturated Fat Value | 2.4g |
| Score | 0 |
| Sodium | 194mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 194mg |
| Sugars | 4.84g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 4.84g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Yuksel Yuksel Lipie Turcească (Similarity score: 18.40)
- Biocoop Cappelletti Au Chèvre (Similarity score: 23.81)
- Wellsley Farms Al Dente Rainbow Pasta Filled With A Gourmet Blend Of Aged Romano & Parmesan, Ricotta, Asiago And Fontina Cheeses Tortellini, Rainbow (Similarity score: 24.21)
- By Sainsbury's Cheese & Onion Rolls (Similarity score: 24.73)
- Cheese Sacchettini (Similarity score: 27.40)
- Lustucru Leerdammer Ravioli Au Fromage (Similarity score: 27.83)
- Tortellini (Similarity score: 29.04)
- Toupagel 2 Tartes Individuelles Gourmandes Aux 3 Fromages (Similarity score: 29.33)
- Apple Blossoms (Similarity score: 30.17)
- Patties (Similarity score: 31.03)
- No Sugar Added Crumble Pie (Similarity score: 31.83)
- Cherry Pie, Cherry (Similarity score: 31.95)
- Cherry Fruit Bites (Similarity score: 32.29)
- Pasteis De Nata (Similarity score: 32.32)
- Sn Sabor Fruit Black Cake (Similarity score: 33.20)