ICAM Pera e cannella. Le dure speziate
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 979kj (234 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 979kj (234 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Halls Cool Caramelo Extra Fuerte Sin Azúcar (Similarity score: 5.66)
- Ricola Activ'air Citron Glacé (Similarity score: 8.00)
- Nestlé Sugar Free French Vanilla Coffee Creamer (Similarity score: 10.36)
- Rewe Beste Wahl Rewe Beste Wahl Salbei Bonbons (Similarity score: 11.34)
- Rewe Beste Wahl Salbei Bonbons (Similarity score: 11.34)
- Dulmich Bolipikas (Similarity score: 11.68)
- Interapothek Caramelos Candy (Similarity score: 12.65)
- Ricola Ricola Alpen Salbei (Similarity score: 14.14)
- Nature Bio Boisson Au Riz (Similarity score: 18.09)
- Ricola Ricola Ricola Fiori Sambuco (Similarity score: 18.38)
- Pectol Eucalyptus (Similarity score: 19.51)
- Caravelle Black Pepper Sauce (Similarity score: 20.04)
- Délice De Tomates Séchées (Similarity score: 20.45)
- Target Stores Soft White Corn Tortillas (Similarity score: 20.88)
- Ricola Menthe Pomme (Similarity score: 25.02)