Jambonneau cuit
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 854kj (205 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 854kj (205 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 4.5g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 34.61538461538461% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 34.6% |
| Saturated Fat Value | 4.5g |
| Score | 6 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carrefour Hamburguesa Barbacoa (Similarity score: 17.02)
- 7fresh,7เฟรช,7 11,cp,ซีพี,cpram เบอร์เกอร์ ข้าวกล้องไก่แซ่บ (Similarity score: 22.17)
- Juanola Propolis Con Regaliz (Similarity score: 22.96)
- Hacendado Ensalada (Similarity score: 23.43)
- Juanola Propólis Con Miel Y Zinc Sabor Eucalipto (Similarity score: 23.64)
- Lakerol, Sperlari Pastilles (Similarity score: 23.79)
- Aldelis Morcilla De Pavo (Similarity score: 24.84)
- Delhaize Salade De Poulet (Similarity score: 24.92)
- Pouce,auchan Cuisse De Poulet Crue Surgelée (Similarity score: 26.70)
- Casino Riz Rond (Similarity score: 27.19)
- Auchan Cuisses De Poulet Crues Auchan (Similarity score: 27.30)
- Waffle Cut French Fried Potatoes (Similarity score: 27.88)
- Thiriet Donuts (Similarity score: 29.28)
- Tonno All'olio D'oliva (Similarity score: 29.35)
- Apivita Pastillas Suavizan La Garganta (Similarity score: 29.41)