La cuisine du poissonier Quiche précuite aux saumon et aux légumes
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1111kj (266 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1111.0kj (266 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 16.9 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 16.9 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 11g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11.0g |
| Saturated Fat | 9.8g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 54.44444444444445% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 54.4% |
| Saturated Fat Value | 9.8g |
| Score | 13 |
| Sodium | 152.0mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 152.0mg |
| Sugars | 1.6g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Alice Et Bio Pizza Margherita (Similarity score: 27.76)
- Cherry Lattice Pie (Similarity score: 29.49)
- Cherry Pie (Similarity score: 29.56)
- Beehive Cherry Lattice Pie (Similarity score: 29.56)
- Quiche Épinard Et Chèvre (Similarity score: 31.54)
- More Nutrition Chunky Flavour Vollmilch Schokolade (Similarity score: 32.40)
- More Nutrition Chunky Flavour Vollmilch Schokolade (Similarity score: 32.40)
- Lidl Tarte Aux Abricots Pur Beurre Aux Oeufs Frais (Similarity score: 33.51)
- Aix&terra Crème De Basilic (Similarity score: 33.68)
- Satispie Llc Peach Pie (Similarity score: 34.17)
- Saputo Mozzarella Fresca (Similarity score: 34.72)
- Chef Select Ecler Crema Cu Aroma De Vanilie Si Glazura Cu Cacao (Similarity score: 36.60)
- Ibp Inc Ground Beef And Pork Blend Patties (Similarity score: 36.63)
- Ibp Inc Ground Beef And Pork Blend Patties (Similarity score: 36.63)
- Leclerc Baguette (Similarity score: 36.63)