Lidl Filet de saumon Tariyaki
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 975kj (234 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 975kj (234 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 19.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 19.5g |
| Saturated Fat | 2.1g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 12.42603550295858% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 12.4% |
| Saturated Fat Value | 2.1g |
| Score | 1 |
| Sodium | 208.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 208mg |
| Sugars | 0.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pole Ans Line Caught, Solid White Albacore Tuna In Extra Virgin Olive Oil (Similarity score: 12.67)
- Simply Balanced, Target Corporation Wild Albacore Tuna In Extra Virgin Olive Oil (Similarity score: 12.67)
- Auchan Carpaccio Pesto (Similarity score: 14.94)
- Sainsburys 4 Cheese & Ham Chicken Kievs (Similarity score: 15.47)
- Currimar Lomos De Bonito Del Norte En Aceite De Oliva Ecológico (Similarity score: 16.89)
- La Belle Iloise Emietté De Sardine Douceur Des Bastides (Similarity score: 18.85)
- La Belle Iloise Emietté De Sardine Douceur Des Bastides (Similarity score: 18.85)
- Waitrose Crispy King Prawns With A Sweet Chilli Sauce (Similarity score: 19.08)
- Manna Paté De Atum (Similarity score: 19.24)
- Original Smart Pockets (Similarity score: 21.50)
- Smart Pockets (Similarity score: 21.70)
- Manna Paté De Atún (Similarity score: 22.28)
- Bela Lightly Smoked Portuguese Sardines In Lemon Flavored Extra Virgin Olive Oil (Similarity score: 22.48)
- Exki Capri (Similarity score: 22.83)
- Petit Navire Filets De Sardines À L'huile De Tournesol, 195 Grammes, Marque Petit Navire (Similarity score: 24.00)