Lody jak dawniej,Bracia Koral Lody śmietankowe
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1042kj (250 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1042kj (250 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.6g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.6g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 73.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 73.3% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 17 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 22g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 22g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Red Raspberry & Fudge Ice Cream With Chocolate Swirl & Chocolate Flakes (Similarity score: 10.47)
- Ice Cream (Similarity score: 11.31)
- Maine Blueberry Belgian Waffle Cone Ice Cream (Similarity score: 11.77)
- Choco Lots Of Love Dark Chocolate Ice Cream With Chewy Fudge Brownie Pieces, Choco Lots Of Love (Similarity score: 11.85)
- Rewe Eiscreme Choco Cookie Dough (Similarity score: 12.49)
- Klondike,unilever Ice Cream Bar (Similarity score: 12.56)
- Edeka Panna Cotta (Similarity score: 12.76)
- Haägen Dazs Haagen Dazs Extraaz Cookie Douglas Dynamo (Similarity score: 12.97)
- Greek With Granola Frozen Yogurt Bars (Similarity score: 13.51)
- Frozen Yogurt Bars, Strawberry (Similarity score: 13.51)
- Giant Eagle Premium Ice Cream (Similarity score: 14.75)
- G7 Tiramisu With Sponge Cake Drops (Similarity score: 14.88)
- Ice Cream (Similarity score: 15.37)
- Triple Chocolate King Size Frozen Dairy Dessert Cones (Similarity score: 15.65)
- Premium Ice Cream Quarterback Crunch (Similarity score: 16.10)
Ingredients List
- E466
- E407
- Flavouring
- Colour
- Peanut
- Nut
- Cream
- Sugar
- Butter
- Glucose Syrup
- Glucose
- Emulsifier
- Stabiliser
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)