Edeka Panna Cotta
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1038kj (249 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1038kj (249 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.6g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.6g |
| Saturated Fat | 8.9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 65.92592592592594% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 65.9% |
| Saturated Fat Value | 8.9g |
| Score | 15 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 22.4g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 22.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Haägen Dazs Haagen Dazs Extraaz Cookie Douglas Dynamo (Similarity score: 7.07)
- Rewe Bakery Cake (Similarity score: 7.27)
- Ice Cream (Similarity score: 7.77)
- Real Premium Chunks Of Cookie Dough And Sweet Fudge Mixed In Ice Cream, Cookie Dough (Similarity score: 8.94)
- Alden's Organic Dough Yeah Cookie Fudge Ice Cream (Similarity score: 9.00)
- Ben & Jerry's, Unilever Ben & Jerry's, Ice Cream, Blondie Ambition (Similarity score: 10.32)
- Toupargel Tarte Tatin (Similarity score: 10.96)
- Premium Ice Cream Quarterback Crunch (Similarity score: 11.99)
- Choco Lots Of Love Dark Chocolate Ice Cream With Chewy Fudge Brownie Pieces, Choco Lots Of Love (Similarity score: 12.06)
- Gelatelli Duo Dough&brownie (Similarity score: 12.35)
- Lody Jak Dawniej,bracia Koral Lody Śmietankowe (Similarity score: 12.76)
- Verry Black Cherry Ice Cream With Chocolate Flakes (Similarity score: 12.77)
- Caramel Cashew (Similarity score: 12.84)
- Dr Bob's Handcrafted Ice Creams (Similarity score: 12.84)
- Dr Bob's Of Upland Dr Bob's, Pistachio (Similarity score: 12.84)