More Nutrition Chunky Flavour Mango Maracuja
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1004kj (240 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 1004.0kj (240 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.6g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.6g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 33.333333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 5 |
| Sodium | 4.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4.0mg |
| Sugars | 17.8g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 17.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- More Nutrition Chunky Flavour Mango Maracuja (Similarity score: 0.00)
- 2 Éclairs Café (Similarity score: 12.42)
- Tuiles Amandes (Similarity score: 17.10)
- Caporal Caporal, Granola (Similarity score: 19.56)
- L Angelys Crème Glacée Vanille Noix De Pécan Coulis Caramel Angelys (Similarity score: 22.87)
- Carte D'or 900ml Glace Carte D'or Sensation Douceur Vanille Noix Pecan (Similarity score: 24.25)
- Nana Creme Nana Creme, Non Dairy Frozen Dessert, Chocolate Covered Banan (Similarity score: 25.84)
- Cordon Bleu De Dinde X2 (Similarity score: 27.20)
- Éclair Au Chocolat (Similarity score: 28.11)
- Soldanza Yuquitas (Similarity score: 28.62)
- Cinnamon Caramel Apple, Cinnamon Caramel (Similarity score: 28.74)
- Fontaine Santé Hummus Bio (Similarity score: 29.23)
- Caramel Apples, Caramel (Similarity score: 29.24)
- Happy Apples Caramel Apple, Caramel (Similarity score: 29.24)
- Cold Brewed Cinnamon Coffee Non Dairy Frozen Dessert, Cold Brewed Cinnamon Coffee (Similarity score: 29.80)