naked Blue Machine
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 866kj (207 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 10 |
| Energy Value | 866kj (207 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | Yes |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.1g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 17 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 10g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 10g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Fruima Boisson Aux Fruits Pomme Kiwi (Similarity score: 21.85)
- El Corte Inglés Castañas En Almibar (Similarity score: 27.08)
- Northgate Markets Northgate Market, Tortilla Chips (Similarity score: 28.58)
- Difrutta Albicocca (Similarity score: 32.58)
- Grand Gourmet Pecan Caramel Apple, Pecan (Similarity score: 32.82)
- Victoria Casino Black (Similarity score: 33.50)
- Juanola Propólis Con Miel Y Zinc Sabor Eucalipto (Similarity score: 34.23)
- Thiriet Glace Noisette Vegan (Similarity score: 35.07)
- Basil Seed Drink With Melon Flavour (Similarity score: 35.79)
- So Delicious Dairy Free, Turtle Mountain Llc Soymilk Non Dairy Frozen Dessert (Similarity score: 35.81)
- Cuevas Castañas En Almíbar Ligero Frasco 240 G (Similarity score: 35.91)
- Μπάρμπα Στάθης Πέννες Με Μανιτάρια Και Βασιλικό (Similarity score: 35.94)
- Juanola Propolis Con Regaliz (Similarity score: 36.50)
- Auchan Croques Rosti (Similarity score: 36.54)
- Tonno All'olio D'oliva (Similarity score: 36.84)