Olives dénoyautées
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 816kj (196 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 816kj (196 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 1.9g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 1.9g |
| Saturated Fat | 2.6g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 13% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13% |
| Saturated Fat Value | 2.6g |
| Score | 3 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 0.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Velouté De Courgettes (Similarity score: 12.41)
- Coop Naturaplan Frites Au Four (Similarity score: 15.30)
- Auchan Salsa Yogur (Similarity score: 19.70)
- Zen Monkey Banana Walnut Overnight Oatmeal With Almond Milk (Similarity score: 20.73)
- Esi Propolaid (Similarity score: 22.26)
- Asda Egg Noodles (Similarity score: 22.31)
- Fromage Frais X 4 0 % Mg (Similarity score: 22.88)
- Dearborn Pierogi Potato (Similarity score: 24.30)
- Fromage De Chèvre Frais (Similarity score: 24.74)
- Golden Lily Dried Chrysanthemum (Similarity score: 25.78)
- Eroski Salsa Yogur Especial Ensaladas (Similarity score: 25.87)
- Tesco Edame Beans (Similarity score: 26.10)
- Consum Bífidus Con Quinoa Y Semillas De Calabaza (Similarity score: 26.15)
- Pêche Océan 4 Pavés De Saumon Atlantique Avec Peau (Similarity score: 27.23)
- Norwegian Atlantic Salmon Portion (Similarity score: 27.38)