OraSi OraSi
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 990kj (237 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 990.0kj (237 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.1g |
| Saturated Fat | 2.8g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 12.17391304347826% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 12.2% |
| Saturated Fat Value | 2.8g |
| Score | 4 |
| Sodium | 80.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80.0mg |
| Sugars | 1.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Veritas Burger Tofu Con Samfaina (Similarity score: 12.56)
- Noten Noten Reep Naturel (Similarity score: 15.71)
- Golia Golia Herbs Limone Con Vitamina C Senza Zucchero Senza Glutine (Similarity score: 20.89)
- More Nutrition Chunky Flavour Himbeer Joghurt (Similarity score: 24.87)
- Halls Citrus Mix (Similarity score: 25.15)
- Jean Martin Soupe Au Pistou 75cl Boc (Similarity score: 25.76)
- Houmous De Lentilles Corail Et Saumon Bio (Similarity score: 27.24)
- Chupa Chups Good For You (Similarity score: 28.61)
- Tesco Plant Chef Festive Nut Roast (Similarity score: 29.15)
- M&s Salmon Fillet’s (Similarity score: 29.60)
- Dm Mivolis Halsbonbons Holunderblüte Johannisbeere (Similarity score: 30.18)
- Global Bakeries Inc Authentic Lebanese Pita Bread (Similarity score: 30.22)
- Monoprix Crepes Sucrees Monoprix (Similarity score: 30.90)
- Potato King Patat Frites (Similarity score: 31.10)
- Monoprix 8 Crêpes Sucrées (Similarity score: 31.19)