Golia Golia Herbs Limone Con Vitamina C Senza Zucchero Senza Glutine
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 983kj (235 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 983kj (235 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 1 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Chupa Chups Good For You (Similarity score: 12.73)
- Franprix Mini Bonbons Sans Sucre Assortis (Similarity score: 17.03)
- Orasi Orasi (Similarity score: 20.89)
- Halls Citrus Mix (Similarity score: 21.26)
- Dm Mivolis Halsbonbons Holunderblüte Johannisbeere (Similarity score: 22.81)
- Veritas Burger Tofu Con Samfaina (Similarity score: 25.03)
- Noten Noten Reep Naturel (Similarity score: 25.52)
- Global Bakeries Inc Authentic Lebanese Pita Bread (Similarity score: 27.48)
- Ricola Plantes Saveur Caramel (Similarity score: 28.39)
- Coopunigrá,coop Crema Vegetale Da Cucina Uht (Similarity score: 29.16)
- Bonvalle Mélange De Viande Hachée (Similarity score: 30.43)
- Consum Caramelos Cítricos Sin Azúcar (Similarity score: 30.50)
- More Nutrition Chunky Flavour Himbeer Joghurt (Similarity score: 30.73)
- Baked Pretzels (Similarity score: 31.06)
- Monster Energie (Similarity score: 32.00)
Ingredients List
- Sweetener
- Thyme
- Elder
- Star Anise
- Emulsifier
- E420
- E951
- E330
- Lemon Juice
- Plantain
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)