oriental market Dorayaki de Crema y Fresa
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1033kj (247 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1033kj (247 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.38g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.38g |
| Saturated Fat | 7.8g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 63.00484652665589% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 63% |
| Saturated Fat Value | 7.8g |
| Score | 14 |
| Sodium | 72mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 72mg |
| Sugars | 21.3g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Fresh & Easy Ice Cream (Similarity score: 5.95)
- Alden's Organic Dough Yeah Cookie Fudge Ice Cream (Similarity score: 9.59)
- Toupargel Tarte Tatin (Similarity score: 9.65)
- Giant Eagle Lava Cake, Chocolate (Similarity score: 9.85)
- Haagen Dazs Dark Chocolate And Almonds (Similarity score: 9.98)
- Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie (Similarity score: 10.26)
- Homemade Premium Quality Ice Cream (Similarity score: 10.29)
- Real Premium Caramel Crave Ice Cream, Caramel Crave (Similarity score: 10.97)
- Black Sesame Organic Ice Cream (Similarity score: 11.10)
- Lody Jak Dawniej,bracia Koral Lody Caffe Latte (Similarity score: 11.20)
- White Pepper Chocolate Chip Organic Ice Cream (Similarity score: 11.25)
- Haägen Dazs Haagen Dazs Extraaz Cookie Douglas Dynamo (Similarity score: 11.53)
- Ice Cream (Similarity score: 12.06)
- Ty Skorn Creme Glacee Chocolat Nougatine Coulis Caramel Au Beurre Salé (Similarity score: 12.10)
- Fazer,pingviini Domino (Similarity score: 12.34)