Toupargel Tarte tatin
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1033kj (247 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1033kj (247 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.7g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 1.7g |
| Saturated Fat | 6.5g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 67.70833333333334% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 67.7% |
| Saturated Fat Value | 6.5g |
| Score | 13 |
| Sodium | 76mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 76mg |
| Sugars | 22.5g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 22.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Fresh & Easy Ice Cream (Similarity score: 7.37)
- Oriental Market Dorayaki De Crema Y Fresa (Similarity score: 9.65)
- Real Premium Chunks Of Cookie Dough And Sweet Fudge Mixed In Ice Cream, Cookie Dough (Similarity score: 10.56)
- HaƤgen Dazs Haagen Dazs Extraaz Cookie Douglas Dynamo (Similarity score: 10.74)
- Edeka Panna Cotta (Similarity score: 10.96)
- Alden's Organic Dough Yeah Cookie Fudge Ice Cream (Similarity score: 11.17)
- Real Premium Caramel Crave Ice Cream, Caramel Crave (Similarity score: 11.24)
- Friendly's Original Fudge, Sundae (Similarity score: 12.30)
- Rewe Bakery Cake (Similarity score: 12.82)
- Fazer,pingviini Domino (Similarity score: 13.76)
- Rich Products Corporation Ice Cream Cake (Similarity score: 14.47)
- Giant Eagle Lava Cake, Chocolate (Similarity score: 14.61)
- Casper's Ice Cream Inc Premium Ice Cream (Similarity score: 14.78)
- Lody Jak Dawniej,bracia Koral Lody Caffe Latte (Similarity score: 15.01)
- Delhaize Tiramisu (Similarity score: 15.15)