Panetela de guayaba y queso
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1180kj (283 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1180kj (283 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.5300000000000002g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.53g |
| Saturated Fat | 18.82g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 72.72024729520867% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 72.7% |
| Saturated Fat Value | 18.8g |
| Score | 15 |
| Sodium | 106mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 106mg |
| Sugars | 7.06g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 7.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Breyers, Unilever Breyers, Carb Smart, Frozen Dairy Dessert, Almond Bar, Vanilla (Similarity score: 13.91)
- Allens, Allens Scottish Shortbread Allens Scottish Shortbread, Shortbread (Similarity score: 22.77)
- Fresh & Easy Chocolate Cream Pie (Similarity score: 25.82)
- Chocolate Ice Cream With An Orange Flair And Flecks Of Dark Chocolate, Chocolate Orange Confetti (Similarity score: 25.87)
- Monoprix Gourmet Caramel Au Beurre Salé (Similarity score: 26.46)
- Dolciando Profiteroles (Similarity score: 29.33)
- Mamie Nova,gourmand Le Truffé Au Chocolat (Similarity score: 29.64)
- Valsoia Polos De Soja Recubiertos Con Chocolate (Similarity score: 29.93)
- Italiamo Cappuccino Dessert, Kaffee (Similarity score: 30.69)
- Marks & Spencer Dessert À La Fraise (Similarity score: 31.10)
- Cora Éclairs Café (Similarity score: 31.19)
- Thiriet 6 Profiteroles (Similarity score: 31.52)
- Casino Délices, Casino Mousse Chocolat Noir Sur Lit À La Framboise (Similarity score: 31.95)
- Good Humor, Unilever Ice Cream King Cone (Similarity score: 32.24)
- Milbona Profiteroles Et Sa Sauce Au Chocolat (Similarity score: 32.28)
Ingredients List
- Fortified Wheat Flour
- Whey
- Palm Oil
- Soya Oil
- Contains 2% And Less
- E471
- Soya Lecithin
- E321
- E330
- Raising Agent
- Salt
- Barley Malt Flour
- Wheat Gluten
- Wheat Starch
- E466
- E481
- Artificial Flavouring
- Egg
- E102
- Yellow #6 And Red #40 And Potassium Sorbate
- E375
- Reduced Iron
- Thiamin Mononitrate
- E101
- Folic Acid
- Sugar
- Modified Starch
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)