Paris Brest lecler
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1180kj (283 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1180kj (283 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.2g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.2g |
| Saturated Fat | 12g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 54.54545454545454% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 54.5% |
| Saturated Fat Value | 12g |
| Score | 16 |
| Sodium | 184mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 184mg |
| Sugars | 7g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Triple Berry Blossoms Flaky, Sugar Glazed Pastry Folded Around Freshly Peeled Northern Spy Apples, Blueberries, Blackberries And Raspberries, Triple Berry (Similarity score: 20.67)
- Waitrose Duchy Organic Soft Cheese (Similarity score: 22.67)
- Migros Creme Cornets (Similarity score: 23.55)
- Salty, Peanut Protein Ice Cream (Similarity score: 24.16)
- Ice Cream (Similarity score: 24.45)
- Conad Mozzarella Di Bufala Campana Dop (Similarity score: 24.65)
- Alnatura Frischkäse Natur (Similarity score: 24.80)
- Fine Ice Creams (Similarity score: 24.92)
- Migros Cornets A La Crême (Similarity score: 25.50)
- Hudsonville Triple Peanut Butter Cup Ice Cream (Similarity score: 25.77)
- Lemon Zest Cheesecake (Similarity score: 26.25)
- Jessie Lord Bakery Llc Dutch Apple Pie (Similarity score: 27.19)
- Sainsbury's,taste The Difference Taste The Difference Mozzarella Di Bufala Campana D O P (Similarity score: 27.29)
- Turkey Hill Dairy Inc Ice Cream Sandwiches (Similarity score: 27.53)
- 100% Lactose Free Ice Cream (Similarity score: 27.61)