Pave de saumon atlantique marine
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 916kj (219 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 916kj (219 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 23.81g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 23.81g |
| Saturated Fat | 0.95g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 6.969919295671313% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 7% |
| Saturated Fat Value | 1g |
| Score | -1 |
| Sodium | 264mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 264mg |
| Sugars | 0.7g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pavé De Saumon Atlantique Larine (Similarity score: 0.00)
- Pavé De Saumon Atlantique Marine (Similarity score: 0.00)
- Pavé De Saumon Atlantique Marine (Similarity score: 0.00)
- Pave De Saumon Mariné (Similarity score: 0.00)
- Pavé De Saumon Atlantique Mariné (Similarity score: 0.00)
- Pavé De Saumon Mariné (Similarity score: 5.64)
- Sainsbury's,sainsburys,by Sainsbury's Chunky 6 Cod Fish Fingers (Similarity score: 15.35)
- Orbe Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 16.51)
- Orbe Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 16.51)
- Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 16.51)
- Orbe Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 18.40)
- Flamingo Filets De Poitrine De Poulet (Similarity score: 20.06)
- Tilapia (Similarity score: 20.83)
- Princes Mackerel Fillets In Sunflower Oil (Similarity score: 21.85)
- Freskibo Nuggets De Abadejo De Alaska (Similarity score: 24.20)