Orbe Mejillones de Nueva Zelanda en escabeche
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 912kj (218 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 912kj (218 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 17g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 17g |
| Saturated Fat | 2.0999999046326g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 13.999999364217333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 14% |
| Saturated Fat Value | 2.1g |
| Score | 1 |
| Sodium | 260mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 260mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 0.00)
- Orbe Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 0.00)
- Orbe Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 4.24)
- Princes Mackerel Fillets In Sunflower Oil (Similarity score: 9.25)
- Sesame Sourdough Bagels (Similarity score: 12.97)
- Freskibo Nuggets De Abadejo De Alaska (Similarity score: 15.24)
- Sainsbury's,sainsburys,by Sainsbury's Chunky 6 Cod Fish Fingers (Similarity score: 15.50)
- Tilapia (Similarity score: 15.66)
- Pavé De Saumon Atlantique Mariné (Similarity score: 16.51)
- Pave De Saumon Atlantique Marine (Similarity score: 16.51)
- Pavé De Saumon Atlantique Marine (Similarity score: 16.51)
- Pavé De Saumon Atlantique Larine (Similarity score: 16.51)
- Pave De Saumon Mariné (Similarity score: 16.51)
- Pavé De Saumon Atlantique Marine (Similarity score: 16.51)
- Pain Style Grand Père Home Style Bread Oat (Similarity score: 18.70)