Freskibo Nuggets de abadejo de Alaska
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 916kj (219 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 916kj (219 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12.3g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12.3g |
| Saturated Fat | 1.1g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 10.679611650485437% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 10.7% |
| Saturated Fat Value | 1.1g |
| Score | 0 |
| Sodium | 252mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 252mg |
| Sugars | 0.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gimbert Tempura Filets De Cabillaud (Similarity score: 7.79)
- Tempura Filets De Cabillaud Sauvage (Similarity score: 7.79)
- Intermarché Filets De Merlan Panés (Similarity score: 8.32)
- Elevation Brands Llc Fish Sticks (Similarity score: 9.78)
- Cap Océan Pané Au Colin D'alaska (Similarity score: 13.04)
- Orbe Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 15.24)
- Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 15.24)
- Orbe Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 15.24)
- Mccain Mini Rösti (Similarity score: 15.96)
- Les Nuggets De Poulet 100% Filet (Similarity score: 16.18)
- Chunks De Poulet (Similarity score: 16.39)
- Ametller Origen Hamburguesas Vegetales Eco Quinoa Y Mix De Semillas (Similarity score: 16.68)
- Pain Style Grand Père Home Style Bread Oat (Similarity score: 16.74)
- Sesame Sourdough Bagels (Similarity score: 17.06)
- Orbe Mejillones De Nueva Zelanda En Escabeche (Similarity score: 17.27)