Rimi Sõrnikud
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1020kj (244 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1020kj (244 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12g |
| Saturated Fat | 0.9g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 9.574468085106384% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 9.6% |
| Saturated Fat Value | 0.9g |
| Score | 0 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 13.5g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 13.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Grainaissance Grainaissance, Mochi, Cashew Date (Similarity score: 21.79)
- Jc David,j C David,jcdavid Émietté De Thon (Similarity score: 23.08)
- El Mercado De Aldi Ensalada Mare Nostrum (Similarity score: 26.51)
- Primaflor Ensalada Fresca (Similarity score: 26.51)
- 6 Large Loaves White Pita Bread (Similarity score: 26.73)
- Leader Price Crousti' Frites (Similarity score: 27.47)
- Bimbo Rap10 Fit (Similarity score: 29.32)
- Houmous De Lentilles Corail Et Saumon Bio (Similarity score: 29.44)
- Potato King Patat Frites (Similarity score: 30.15)
- Mammasofì Provola Affumicata (Similarity score: 30.18)
- Wild Smoked Sockeye Salmon Candy (Similarity score: 30.28)
- Ernte Krone Macinato Di Bovino Adulto (Similarity score: 31.16)
- Auchan Carpaccio De Saumon Et Sa Marinade (Similarity score: 31.45)
- Ground Turkey (Similarity score: 32.87)
- Cora Pommes Rissolées 450 Grammes (Similarity score: 33.99)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)