Robert Esposito Ravioli 4 Fromages
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 996kj (239 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 996kj (239 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 9.1g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.1g |
| Saturated Fat | 3.1g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 68.88888888888889% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 68.9% |
| Saturated Fat Value | 3.1g |
| Score | 3 |
| Sodium | 231.99999999999997mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 232mg |
| Sugars | 4.6g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 4.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Robert Esposito Ravioli 4 Fromages (Similarity score: 0.00)
- Ja! 3x Pizza Margherita (Similarity score: 17.57)
- Ametller Origen Pizza Margarita (Similarity score: 21.89)
- Casa Azzurra,cipf Codipal Mozzarella (Similarity score: 24.57)
- Conad 3 Mozzarelle (Similarity score: 24.57)
- Käserei Bayreuth Käserei Bayreuth Mozzarella Bellezza (Similarity score: 24.59)
- Casa Azzurra Perles De Mozzarella (Similarity score: 24.66)
- Cora Billes Mozzarella (Similarity score: 24.66)
- Mozzarella (Similarity score: 24.66)
- Esselunga,smart Mozzarella Smart (Similarity score: 24.66)
- Granarolo Mozzarella (Similarity score: 24.66)
- Dia Mini Mozzarella (Similarity score: 24.66)
- Ica Ica Mozzarella Di Bufala Campana D O P (Similarity score: 24.74)
- Granarolo Mozzarella (Similarity score: 24.79)
- Vale Ciliegine Di Mozzarella (Similarity score: 24.91)