Pan de molde
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1180kj (283 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1180kj (283 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.6g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.6g |
| Saturated Fat | 0.23g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 19.166666666666668% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 19.2% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 0 |
| Sodium | 227.99999999999997mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 228mg |
| Sugars | 1.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mc Cain La Dauphine Pommes Pré Frites Aux Œufs Entiers, Surgelées (Similarity score: 15.19)
- Wood Smoked Tofu Sausages (Similarity score: 16.36)
- Villa Gusto (Similarity score: 16.41)
- Peanut Butter, Organic Strawberry Preserves With Apple Bread Pudding Wrap (Similarity score: 16.67)
- Panificio Grissinifico Bo Srl Grissini Artigianali (Similarity score: 22.65)
- Filo Pastry Sheets (Similarity score: 22.69)
- Dulcesol Maxi Burguer 15 Cereales Y Semillas (Similarity score: 23.03)
- Pain Sans Gluten Le Granola (Similarity score: 23.05)
- Burrata (Similarity score: 23.43)
- Mini Ravioli, 3 Cheese (Similarity score: 23.45)
- Aldi,roosters Breaded Poppin' Chicken (Similarity score: 23.58)
- Ederki Calamars A La Basquaise (Similarity score: 23.76)
- Grissini (Similarity score: 23.93)
- Sarl Panda Campagnie Alimentaire Gourmet De Blé (Similarity score: 24.03)
- Looman Salades Ei Bieslook Salade (Similarity score: 24.58)