Asia food, ASIAFOOD KFT. 12 bouchées au porc
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1159kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1159kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 11.3g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11.3g |
| Saturated Fat | 7g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 36.64921465968586% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 36.6% |
| Saturated Fat Value | 7g |
| Score | 11 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Lidl,chef Select Chef Select 2 Chicken Tikka Slices (Similarity score: 15.63)
- Crêperie D'ys Crêpes Froment Comme À La Maison (Similarity score: 17.71)
- Marks & Spencer Creamy Chicken Pie (Similarity score: 19.76)
- 6 Crêpes De Froment (Similarity score: 22.53)
- Selection Gourmet Duck (Similarity score: 24.22)
- Uncut Plant Based Roasted Turkey Burger Patties (Similarity score: 25.32)
- Mozzarella Di Bufala Campana (Similarity score: 25.40)
- Gourmet,aldi Fagottini, Paradicsommal És Fokhagymával (Similarity score: 25.77)
- Leader Price Tourteau Fromage (Similarity score: 27.27)
- Marks & Spencer Puff Pastry Steak & Ale Pie (Similarity score: 28.35)
- Blackberry Pie (Similarity score: 29.36)
- Éclair Café (Similarity score: 29.64)
- Valley Fine Foods Company Organic Cheese Tortellini (Similarity score: 30.24)
- Becel Becel Light (Similarity score: 30.44)
- Compliments Camenbert (Similarity score: 30.59)