Gourmet,Aldi Fagottini, paradicsommal és fokhagymával
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1172kj (281 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1172kj (281 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 10g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10g |
| Saturated Fat | 1.4g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 31.818181818181813% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 31.8% |
| Saturated Fat Value | 1.4g |
| Score | 1 |
| Sodium | 196mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 196mg |
| Sugars | 2.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Crêperie D'ys Crêpes Froment Comme À La Maison (Similarity score: 17.02)
- Asda 2 Garlic Chicken Kievs (Similarity score: 19.15)
- Valley Fine Foods Company Organic Cheese Tortellini (Similarity score: 21.21)
- Heroically Herby Roasted Tomato And Pesto Quiche (Similarity score: 21.73)
- Marks & Spencer Creamy Chicken Pie (Similarity score: 21.90)
- Selection Gourmet Duck (Similarity score: 22.92)
- Becel Becel Light (Similarity score: 23.68)
- Mozzarella Di Bufala Campana (Similarity score: 23.73)
- 6 Crêpes De Froment (Similarity score: 24.17)
- Nature's Promise Organic Traditional Hummus (Similarity score: 24.18)
- Lidl,chef Select Chef Select 2 Chicken Tikka Slices (Similarity score: 24.39)
- Asia Food, Asiafood Kft 12 Bouchées Au Porc (Similarity score: 25.77)
- Ikea Sandwich Deluxe (Similarity score: 26.14)
- Weis Markets Inc Cheese Mini Ravioli (Similarity score: 26.56)
- Cheese Ravioli (Similarity score: 27.55)
Ingredients List
- Dough
- Filling
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)