Atelier Nubio Barre Okara Chamane
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1204kj (288 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1204kj (288 calories/kcal) |
| Fiber | 7.5 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 7.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 16.666666666666668 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 16.7 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 4.6g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.6g |
| Saturated Fat | 6g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 50.847457627118644% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50.8% |
| Saturated Fat Value | 6g |
| Score | 11 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 33.4g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 33.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Julian Pie Company Unbaked Boysenberry Apple Crumb (Similarity score: 24.97)
- Chocolate Moose Tracks Premium Ice Cream, Chocolate Moose Tracks (Similarity score: 29.59)
- Perry's Ice Cream Co Inc Escapes Ice Cream (Similarity score: 30.65)
- Weis Premium Ice Cream (Similarity score: 31.78)
- Weis Premium Ice Cream (Similarity score: 31.78)
- Publix Ice Cream (Similarity score: 32.69)
- Mochi Cheesecake Fraise (Similarity score: 33.18)
- Adelie Vanille Pecan Caramel Au Beurre Sale (Similarity score: 33.31)
- Toupargel Tarte Aux Myrtilles (Similarity score: 33.56)
- Eugene Blond 3 Babas Au Rhum Extra (Similarity score: 33.68)
- Friendly's Friendly's, Premium Ice Cream, Peanut Butter Cup (Similarity score: 33.90)
- Hazelnut Biscotti Ice Cream (Similarity score: 33.99)
- Biscoff Chocolate Brownies Ice Cream (Similarity score: 34.22)
- Pecan Crumb Top Pie (Similarity score: 36.13)
- Conditorei Coppenrath & Wiese Windbeutel Kirsch (Similarity score: 36.21)
Ingredients List
- Date
- Cocoa Powder
- Goji
- Coconut Oil
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)