Despar,Spar Mini snackbiscotto
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1264kj (303 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1264kj (303 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.9000000953674g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 4.9g |
| Saturated Fat | 13g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 81.25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 81.3% |
| Saturated Fat Value | 13g |
| Score | 19 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 24g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 24g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ice Cream Cones Dipped Cone (Similarity score: 11.56)
- Profiteroles Limón (Similarity score: 15.23)
- Sammontana Cinque Stelle Biscotto (Similarity score: 19.29)
- Rewe Feine Welt Tiramisu Mit Spekulatiusbröseln (Similarity score: 19.37)
- Mousse Au Chocolat Au Lait (Similarity score: 22.43)
- Mousse Au Chocolat Au Lait, Bol De (Similarity score: 22.43)
- Ringo,sammontana Ringo (Similarity score: 23.03)
- Algida Algida Stellati Isabella Potì (Similarity score: 23.34)
- Conad Profiteroles (Similarity score: 23.56)
- French Silk Pie French Silk Chocolate Ice Cream; Whipped Creme & Fudge Swirls; Dark Chocolate Flakes; Pie Pieces; Dark Chocolate Curls; Chocolaty Fudge Bunnies (Similarity score: 24.62)
- Olde Fashioned Just Dipped Vanilla And Vanilla With Fudge Ice Cream Sundae Cones Covered In Chocolate Just Dipped, Just Dipped (Similarity score: 24.79)
- Premium Ice Cream Bars (Similarity score: 25.52)
- Lidl Gelatelli, Erdbeer Crisp (Similarity score: 25.83)
- Carrefour Profiteroles Au Cacao (Similarity score: 25.97)
- Motta,nestlé Extrême Panna (Similarity score: 25.98)