Eroski Alubia blanca riñón
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1113kj (267 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1113kj (267 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 22g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 22g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 23.809523809523807% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 23.8% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | -2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 2.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- As Do Mar Tonno All'olio Di Oliva (Similarity score: 17.98)
- Atún (Similarity score: 18.33)
- Sabarot Lentilles Corail (Similarity score: 18.56)
- Auchan Pain De Campagne Tranché (Similarity score: 20.16)
- Napolina Spaghetti (Similarity score: 22.11)
- Auchan Pan De Molde (Similarity score: 22.14)
- Osé Bio Frais & Primeur Traiteur Pâtes, Pizzas Et Tartes Bio (Similarity score: 22.55)
- Saupiquet Rillettes De Thon Piment (Similarity score: 24.30)
- Pescanova Beignet De Calamars (Similarity score: 24.87)
- Spaghetti (Similarity score: 24.91)
- Mondo Natura Trofie (Similarity score: 25.01)
- Pates Fraiches Orecchiette (Similarity score: 25.56)
- Orecchiette (Similarity score: 25.56)
- Orecchiette (Similarity score: 25.81)
- Bioartesa Té Marcha Bio (Similarity score: 25.85)