Eskigel 6 coni al caffe
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1230kj (294 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1230kj (294 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.5g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.5g |
| Saturated Fat | 8.6g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 86% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 86% |
| Saturated Fat Value | 8.6g |
| Score | 16 |
| Sodium | 115.99999999999999mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 116mg |
| Sugars | 21g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Iceland Ice Cream Rool (Similarity score: 14.38)
- Daiya Salted Carmel Swirl (Similarity score: 16.13)
- Big Swirls Vanilla Cone Ice Cream (Similarity score: 17.56)
- Smicy,marque Repère Bâtonnets Vanille Chocolat X 12 (Similarity score: 18.21)
- Nestlé Extreme Gold Chocolate (Similarity score: 20.35)
- Blue Bunny, Wells Enterprises Inc Vanilla Flavored Reduced Fat Ice Cream Dipped In A Milk Chocolate Flavored Coating All Inside A Crunchy Sugar Big Cones (Similarity score: 20.77)
- Blue Bunny, Wells Enterprises Inc Chocolate Reduced Fat Ice Cream Dipped In A Milk Chocolate Flavored Coating All Inside A Crunchy Chocolate Sugar Cone, Chocolate (Similarity score: 21.05)
- Wafer With Fudge Frozen Dairy Dessert Cones, Wafer With Fudge (Similarity score: 21.53)
- Sammontana Aria Di Toscana Cinque Stelle (Similarity score: 22.04)
- Franprix Tiramisu Aux Spéculoos (Similarity score: 22.36)
- Uncle Harry's Premium Ice Cream Cake (Similarity score: 22.58)
- Casino Cornet Casino Caramel Bs (Similarity score: 25.30)
- Despar,spar Biscottotondo (Similarity score: 26.26)
- Eskigel 6 Coni Panna E Cioccolato (Similarity score: 26.97)
- Deluxe Tiramisu (Similarity score: 27.41)