Eskigel 6 coni all’amarena
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1008kj (241 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1008kj (241 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.0999999046326g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.1g |
| Saturated Fat | 7.5g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 88.23529411764706% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 88.2% |
| Saturated Fat Value | 7.5g |
| Score | 17 |
| Sodium | 108.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 108mg |
| Sugars | 29g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 29g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mousse Au Chocolat (Similarity score: 17.42)
- Franprix Mousse Au Chocolat (Similarity score: 17.48)
- Cookies, Candies & Brownies (Similarity score: 18.13)
- Marie Morin Mousse Au Chocolat (Similarity score: 19.34)
- Reduced Fat Ice Cream Bar (Similarity score: 23.65)
- U Saveurs Mousse Au Chocolat Sur Ganache Avec Cuillere (Similarity score: 23.69)
- Kemps, Kemps Llc Kemps, Frozen Yogurt, Chocolate Lovers (Similarity score: 24.89)
- Auchan Batonnets Caramel Beurre Salé (Similarity score: 26.22)
- Eskigel Dessert Gelato (Similarity score: 26.60)
- Carrefour Tartufo (Similarity score: 26.80)
- Netto Tarte Aux Framboises (Similarity score: 27.24)
- Delhaize Tartufo (Similarity score: 28.32)
- Chocolate Chip Cookie Dough Vanilla Flavored Ice Cream With Cookie Dough And Chocolate Chip Pieces, Chocolate Chip Cookie Dough (Similarity score: 29.46)
- Toupargel Bûche Glacée Caramel (Similarity score: 30.49)
- Rios,penny Cookies And Cream (Similarity score: 31.26)