La pateliere Nappage au chocolat La Pateliere
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1209kj (289 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1209kj (289 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.2g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.2g |
| Saturated Fat | 2.2g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 48.88888888888889% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 48.9% |
| Saturated Fat Value | 2.2g |
| Score | 11 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 28.9g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cadbury Wunderbar (Similarity score: 17.49)
- Alsultan Sweets Mixed Sweets (Similarity score: 23.43)
- Tartimouss Tartimouss Chocolat Noir (Similarity score: 27.80)
- Globus Sahnetorte Lebkuchengeschmack To Go (Similarity score: 32.50)
- Cheesecake Aux Fruits Rouges (Similarity score: 34.05)
- Erhard Traineau 3 Chocolats Erhard 1650ml (Similarity score: 34.12)
- Panettone Sans Gluten Bio (Similarity score: 34.14)
- Bertagni Fettucine Tre Colori (Similarity score: 34.41)
- Chinatown Glutinous Rice Ball (Similarity score: 34.49)
- La Veggisserie Veggine Fraisier (Similarity score: 34.57)
- Tartelettes Fraises (Similarity score: 34.75)
- Red Delight Dark Chocolate (Similarity score: 35.20)
- Lindenmeyer Gerstenmalz Extrakt (Similarity score: 35.83)
- Pa Food Mantou Sandwich (Similarity score: 35.99)
- Tartelettes Amandine Poire (Similarity score: 36.53)